“Fietsen is vrijheid!”

Ik ben Sunia van Maris en woon met mijn vriend en 2 katten in Hillegom. Ik dans, mediteer, ben taalcoach en wandel graag. Ja, en ik fiets ook graag. 

Helaas kreeg ik een aantal jaar geleden plots dusdanige klachten dat ik niet meer kon fietsen. Pas toen besefte ik hoe fijn en vanzelfsprekend ik fietsen vind. Wat miste ik dat! Ik begrijp nu een beetje beter hoe onze gasten zich soms voelen. 

Een jonge Iraanse studente vertelde me ooit dat ze wel kan maar niet mag fietsen in haar thuisland. Mensen keken, scholden haar uit of gooiden dingen naar haar hoofd. Al na enkele dagen in Nederland had zij op een station fietsen  gehuurd, en na 10 minuten riep ze naar haar man: “Dit is vrijheid! Hier wil ik blijven!” Omdat hier niemand opkijkt van een vrouw op een fiets.. 

Vroeger had ik het nooit zo gezien, maar haar en mijn ervaring leerde mij: Fietsen is Vrijheid.  

Dus op zoek naar vrijwilligerswerk kwam ik in gesprek met de toenmalige coördinator van Fietsmaatjes. Ik kon toen wel zelf fietsen maar met gasten de weg op was verzekeringstechnisch niet ok. Dus we spraken af dat ik de lief en leed kaarten in Hillegom zou verzorgen. Dat doe ik nu al ruim 5 jaar. En het is nog altijd erg fijn om me bij deze enthousiaste, actieve en sympathieke organisatie betrokken te voelen.